29 تـيـر 1398  17:01:32
صفحه اصلی مقالـات باورهای غلط درباره آرایش و زیبایی ابرو           
مقالـات زیبایی ابرو
عضویت سالن زیبایی
عضویت تلگرام

   باورهای غلط درباره آرایش و زیبایی ابرو

زیبایی ابروها نقش مهمی در زیبایی چهره و چشمان شما دارد، این که ابروهای پر و پهن داشته باشید و یا نازک و کم مو اهمیتی ندارد، نکته مهم این است که بدانید چطور ابروها را آرایش کرده و از آن‌ها درست مراقبت کنید. مانند بیشتر بخش‌های آرایش و زیبایی، در مورد ابروها نیز باورهای غلط متعددی وجود دارد که می‌تواند مانع بزرگی برای رسیدن به ابروهای زیبا باشد.

اصلاح بیش از حد ابرو ضرری ندارد

یکی از معضلاتی که به دلیل وسواس بیش از حد بر مرتب بودن ابروها به وجود می آید. حتما برخی مواقع باید اجازه رشد ابروها را داده و دست از اصلاح ابروها برداشته و برای تقویت و جایگزینی ابروهای از دست رفته حداقل 12 هفته از سرُم ابرو استفاده نمایید. بعد از دو ماه دوباره ابروهای شما رشد عادی خواهد داشت.

رنگ ابرو  باید با موها یکی باشد

این باور غلط میان خانم‌ها بسیار رایج است و معتقد هستند که برای زیبایی ابروها و چهره حتما باید رنگ ابروهایخود را با رنگ موهای خود یکی کنند تا ظاهر متعادل و زیبایی داشته باشند. اما حقیقت این است که رنگ موی ابرو باید با رنگ ریشه موهای شما یکی باشد و نه ساقه مو. ریشه مو نیز همیشه چند درجه تیره‌تر از رنگ موی شما است و یکدست و همرنگ نیست. پس اگر ظاهری طبیعی می‌خواهید برای زیبایی ابروها رنگ ابروها را دو درجه تیره‌تر از رنگ ساقه موی خود بگیرید، مهم نیست موهای تیره یا بور داشته باشید این قانون در مورد همه صدق می‌کند اما در مورد موهای تیره می‌توان رنگ ابرو را روشن‌تر گرفت اما در مورد موهای روشن حتما توصیه می‌شود رنگ ابروها را کمی تیره‌تر بگیرید تا چشم‌ها درخشش بیشتری داشته باشند.

مداد ریزش ابرو نمی آورد

مداد کشیدن یا استفاده از سایه ابرو در افراد سالمی که هیچ مشکل یا حساسیت پوستی‌ای نداشته باشند باعث ریزش ابروهایشان نمی‌شود. یعنی اگر خانم‌ها با استفاده از مداد و سایه ابرو دچار التهاب، سوزش یا خارش نمی‌شوند، می‌توانند بدون دغدغه از این لوازم آرایش (البته در صورت استاندارد بودن) استفاده کنند. با این حال، حواستان باشد اگر به ترکیبات موجود در مداد یا سایه ابرو حساسیت داشته باشید و با استفاده از آنها دچار خارش و سوزش در ناحیه پوست ابروها شوید، ممکن است موهای ابرویتان به دلیل همین حساسیت، کمی صدمه ببینند.اثر روغن تلقینی است

اگر ابروهای خود را در تمام روغن‌ بادام‌ها و روغن نارگیل‌های دنیا هم بخوابانید، هیچ تغییری در پرپشت شدن آنها، به جز تلقین، حس نخواهید کرد. به‌طور کلی، وقتی فولیکول و ریشه مویی مانند ابرو از بین برود، هیچ ماده‌ای نمی‌تواند باعث رشد مجدد آن شود.

رنگ ابرو، خشکی ابرو

آیا رنگ کردن موهای ابرو، می‌تواند باعث ریزش آنها بشود یا نه؟ دکتر طباطبایی می‌گوید رنگ کردن ابروها می‌تواند منجر به خشکی و شکنندگی موهای ابرو شود اما این کار به هیچ‌عنوان باعث از بین رفتن ریشه ابروها نمی‌شود. یعنی رنگ کردن ابروها به‌صورت بالقوه نمی‌تواند ریزش موهای ابرو را در پی داشته باشد. ضمن اینکه اگر مراقبت‌های لازم را پس از رنگ کردن ابروها از آنها داشته باشید، می‌توانید جلوی خشکی و شکنندگی‌شان را بگیرید.

علت اصلی ریزش ابرو، برداشت نامناسب

علت اصلی ریزش یا کم‌پشت شدن ابروها همراه با افزایش سن در بیشتر خانم‌هایی که از بیماری یا ناراحتی خاصی رنج نمی‌برند، برداشتن و مرتب کردن نادرست ابروهاست. به طوری که معمولا دخترخانم‌های نوجوان و جوان ابروهای خوب و پرپشتی دارند اما به مرور زمان حجم ابروهای آنها کم می‌شود تا جایی که خیلی از خانم‌ها پس از رسیدن به سالمندی دیگر ابروی چندانی برایشان باقی نمی‌ماند.» با این حساب، می‌بینید نوع اصلاح ابروها می‌تواند به مرور زمان بر کم‌پشت و تنک شدن آنها تاثیر چشمگیری داشته باشد. بهتر است این را هم بدانید از آنجایی که مردها در طول زندگی خود از موچین و سایر وسایلی که باعث کندن و مرتب کردن ابروها می‌شوند، استفاده نمی‌کنند، ابروهای آنها تا پایان عمر و رسیدن به سنین پیری هم بسیار پرتر از ابروهای خانم‌هاست.


موچین ریشه درمی آورد

گاهی با استفاده از موچین یا بند، تنها ساقه مو خارج نمی‌شود بلکه در ریشه یا فولیکول مو هم یک خونریزی میکروسکوپی اتفاق می‌افتد و همین خونریزی می‌تواند باعث فیبروز شدن یا مردن ریشه مو شود. در این صورت ریشه موهای ابرو از کار می‌افتند و دیگر به صورت ساقه از پوست قسمت ابروها بیرون نمی‌آیند. به همین دلیل خانم‌ها بعد از چند سال برداشتن ابروهای خود با موچین، احساس می‌کنند ابروهایشان کم‌پشت و تنک می‌شود.

حتما حالا این سوال به ذهنتان می‌آید که پس ابروهایمان را چطور برداریم تا ریشه آنها در اثر برداشتن با بند و موچین، آسیب نبیند؟ «حذف موچین از لوازم اصلاح ابرو و استفاده از تیغ و قیچی برای مرتب کردن و حالت دادن به ابروها، بهترین راه پیشنهادی به خانم‌هایی است که نمی‌خواهند در دوران میانسالی و سالمدی، ابروهای نازک و تنکی داشته باشند. اگر خانمی تا آخر عمرش هم ابروهای خود را با استفاده از تیغ و قیچی مرتب کند، می‌تواند مطمئن باشد هیچ ریزشی در موهای ابرویش حس نخواهد کرد و حتی در دوران سالمندی هم ابروهای پرپشت و زیبایی خواهد داشت. »

شما نباید موهای بالای ابروهای خود را بردارید

حتما این داستان را شنیده‌اید که اگر موهای روی تاج ابرو و بالای ابروهای خود را بردارید فرم کمانی ابروی خود را از دست خواهید داد. اما این گفته درست نیست و اگر به موها زمان کافی بدهید مجددا رشد خواهند کرد. البته این را در نظر داشته باشید که همیشه فرم طبیعی ابروها را حفظ کنید و بیش از حد نیاز ابروها را برندارید و سعی کنید شکل اصلی آن را تغییر ندهید. همه موهایی که بین خط رشد مو و خط اصلی ابرو و گیجگاه وجود دارند و ایجاد تیرگی کرده‌اند باید برداشته شوند، این کار کمک می‌کند که خط اصلی ابروها مشخص‌تر شود و ابروهای شما تیره‌تر و پرتر هم به نظر برسد.

اگر ابروها را وکس کنید موها سریع‌تر رشد می‌کنند و پرتر می‌شوند

مهم نیست از چه روشی برای از بین بردن موهای زائد ابرو استفاده می‌کنید، موچین، بند انداختن، وکس یا تیغ، در هر صورت تغییری در مقدار و ضخامت موهای ابروهای شما ایجاد نخواهد شد. این اصل در مورد موهای همه قسمت‌های بدن صادق است و روش حذف آن‌ها تاثیری بر مقدار موها ندارد. فقط زمانی که موها از ریشه کنده می‌شوند نسبت به زمانی که تیغ زده می‌شوند دیرتر رشد می‌کنند. بنابراین وکس کردن زیر ابرو هم باعث زیاد شدن و ضخیم شدن موهای ابرو نمی‌شود بلکه مشابه روش‌های دیگر باعث کم شدن موها و کاهش رشد آن‌ها در بلند مدت هم می‌شود.

 

0 0  
بازگشت به مقالـات زیبایی ابرو
 

ماسک کف دریا خواص آن برای پوست

انواع رنگ پوست

میکاپ چیست ؟

مدل های شال و کلاه زنانه

ماسک هلو و معجزات آن برای پوست صورت

معرفی انواع تاتو ابرو

مدلهای آرایش لایت عروس

لاک آینه ای

نحوه ست کردن مانتو با شال و روسری

دلایل و درمان ترک خوردن و شکستگی ناخن

کلاه گیس مردانه

قبل و بعد از عمل زیبایی کندال جنر

بیوگرافی نورا هاشمی

رنگساژ مو چیست و نحوه انجام آن

پروتئین تراپی مو

بهترین روش اصلاح ابرو

ایده های تزیینات برای سالگرد ازدواج

معرفی انواع ریمل

رنگ لاک مناسب بهار

رنگ مو سامبره و نحوه انجام آن

آرایش با موهای مشکی

عناصر تشکیل دهنده مو

مدل ریش برای انواع فرم صورت

مدلهای شیک و جدید عینک آفتابی 2018

ترفندهای زیبایی چهره مردان

رنگ مو مشکی و فرمول آن

رنگ مو مشکی با مواد طبیعی

آرایش چشم گربه ای

شیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام میشود

طراحی ناخن مدل 2018

پایان ممنوعیت بازیگری رابعه اسکویی در ایران

سبک آرایش مگان مارکل

اصول کشیدن ابرو با مداد

رنگ مو جدید 2019 سلنا گومز

نحوه مش مو با فویل

مدلهای میکاپ برای نامزدی

طراحی ناخن تابستانی 97

راز جوان ماندن هندی ها

درمان‌ خانگی ریزش مو و تقویت رشد موها

نحوه عمل جراحی چال گونه

مدلهای شنیون جدید عروس

نکات کلیدی در آرایش عربی یا خلیجی

نحوه ست کردن کت تک برای آقایان

عکسهای نعیمه نظام دوست پس از کاهش وزن

فرمولهای رنگ مو قهوه ای

درباره برند ایرانی مای

نحوه انتخاب لباس برای عقد محضری

اصول ست کردن با رنگ بنفش

لباس و جواهرات مگان مارکل

رنگ ابرو متناسب با رنگ مو


مراقبتهای کودکان
مطالب خواندنی روز
مقالـات زیبایی میکاپ
اخبار سلبریتی ها
مقالـات مراقبت پوست
مقالـات زیبایی مو
مقالـات زیبایی ناخن
مقالـات زیبایی ابرو
مقالـات زیبایی چشمـ
مقالـات لوازمـ آرایشی
مقالـات برندهای خارجی
مقالـات زیبایی و بهداشت آقایان
مقالـات برندهای ایرانی
مقالـات عطر و ادکلن
مقالـات ماسک ها
مقالـات نکات آرایشی و زیبایی
مقالـات عمل های زیبایی
مقالـات مربوط به تاسیس سالن زیبایی
مقالـات مد و استایل
معرفی بهترین ها

مزایای عضویت

تعرفه عضویت

تعرفه تبلیغات

شبکه های اجتماعی

ارتباط با ما - معرفی بهترین ها - شکایات - قوانین و مقررات
آدرس: تهران، خیابان پاسداران، خیابان گلنار، پلـاک 123، واحد 5 ☎ تلفن: 021-284235 و 09102173849
شعبه کرج: مهرشهر، بلوار ارم، ساختمان سالیان(رز)، طبقه دوم واحد15
مدیریت: admin@araiesh.com
تبلیغ شما: tabligh@araiesh.com
پشتیبانی: support@araiesh.com